Czy węch i smak mogą powrócić?

Witam. We wrześniu łagodnie przeszłam covid 19. Po trzech dniach choroby straciłam węch i smak, które powoli wracały do normy około dwóch miesięcy. Węch jest przytłumiony natomiast od stycznia odczuwam kwaśny lub gorzki smak na tyle języka, występuje również suchość języka. Kwas pojawia się bez względu na to, czy jem czy nie. Mam zepsute , częściowo zatrzymane ósemki. Na języku brak zmian. Laryngolog nie wie co to może być. Lekarz rodzinny również. Bardzo mnie to martwi i nasila nerwicę lękowa. Pomaga tylko żucie gumy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może przyczyną kwaśnego lub gorzkiego posmaku w jamie ustnej są zepsute zęby. Gorzki smak w ustach może pojawiać się w przypadku przewlekłych stanów zapalnych zębów oraz przyzębia.

Zachęcamy więc do wizyty stomatologicznej, podczas której lekarz oceni stan zębów oraz zaleci dalsze postępowanie. Być może po wyleczeniu lub usunięciu zepsutych zębów nieprzyjemny posmak w jamie ustnej zniknie. Inną możliwą przyczyną takiego posmaku jest refluks żołądkowo-przełykowy. Wówczas warto by było udać się do gastrologa.

Zachęcamy do zapoznania się pytaniami znajdującymi się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kwasny-posmak-w-ustach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/posmak-goryczy-w-jamie-ustnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kwasny-smak-w-jamie-ustnej-i-krostki-na-migdale-przy-chorobie-zoladka-i-dwunastnicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.