Dlaczego mam słodki posmak w ustach?

witam mam dosyc nietypowy problem. Od jakiegos czasiu mam dziwny posmak w ustach. Tak jakby kwasny, ale slodki. Nie jestem w stanie go zlikwidowac niczym. Uzywam płynu listerine, myje zęby nawet 3 razy dziennie, żuje gumy.Przed wakacjami miałam podobnie lecz ustało. Jest to dla mnie bardzo niekomfortowe i czuje sie źle przy chłopaku. Ostatnio robilam pobieranie krwi i wszystko jest w porządku. Problemów z zębami rowniez nie mam. Oprocz tego nie towarzyszą mi zadne inne objawy. Co to jest i co zrobic zeby ustało?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, ustalenie przyczyny słodkiego posmaku w ustach, będzie trudne bez wykonania odpowiednich badań. Możliwe choroby, które powodują to uczucie to:

- problemy z układem neurologicznym (dają takie objawy szczególnie w początkowej fazie rozwoju)

- refluks,

- stan nowotworowy (może dotyczyć różnych narządów, w tym języka),

- kłopoty z węchem, kubkami smakowymi,

- schorzenia metaboliczne, m.in. cukrzyca, nieodpowiednie funkcjonowanie tarczycy.

Z tego typu dolegliwościami należy udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią na odpowiednie badania, na wizytę warto zabrać dotychczas zebrane wyniki.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/terapia-cukrzycy-ma-gorzki-smak

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-ten-smak-pojawia-sie-gdy-rak-zajmuje-pluca

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-wiekszosc-pacjentow-z-covid-19-traci-wech-i-smak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.