Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dziwny posmak może mieć związek z koronawirusem?

Od około tygodnia mam bardzo dziwny posmak jedzenia i zapach. Zaczęło się na jajkach, myślałem że są zepsute bo ten posmak wybijał się ponad smak samego jajka. Później zacząłem ten dziwny smak i zapach czuć przy wielu produktach. Tak trwa to do dzisiaj. 3 miesiące temu przeorowałem covid i miałem całkowitą utratę węchu i częściową smaku. Czy może mieć to z tym związek?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 3 miesiące temu

Przewlekłe zapalenie zatok

Przewlekłe zapalenie zatok to uciążliwa dolegliwość. Może utrudnić codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, prawdopodobnie zaburzenia węchu, o których Pan pisze mają związek z przechorowaniem na covid-19 i anosmią towarzyszącą wówczas infekcji.

Jest to bardziej częste powikłanie, o którym ostatnio mówi się coraz częściej. Być może wirus dostaje się wraz z konkretnymi enzymami, obecnymi w nosie do organizmu, powodując obrzęk błon śluzowych w miejscu, w którym znajdują się neurony drogi węchowej.

Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-polskie-badaczki-odkryly-dlaczego-chorzy-traca-wech.

Na wszelki wypadek proszę zwrócić się do neurologa, warto upewnić się, że zaburzenia węchu mają związek z infekcją SARS-CoV-2. Być może zaproponuje także leczenie złożonym preparatem zawierającym kompleks witamin z grupy B, wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

O zaburzeniach węchu może Pan przeczytać także w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/anosmia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy