Lactobacillus spp. nieliczne w wymazie z pochwy w 34. tygodniu ciąży

Dzień dobry jestem w 34 tygodniu ciąży. Miałam wykonany wymaz z pochwy i wyszły m.in. takie organizmy:Lactobacillus spp. nieliczne (ilość)- (szczepy)- 2. Staphylococcus koagulazo-ujemny pojedyncze (ilość)- (szczepy)-. Czy te organizmy zagrażają dziecku, podczas porodu i teraz w ciąży? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższa bakterie należą do flory fizjologicznej pochwy. Proszę pokazać wynik lekarzowi prowadzącemu ciążę, jeżeli byłoby coś nie tak zostanie wprowadzone leczenie.