Łamliwe i kruche włosy a pielęgnacja

Witam! Moim największym problemem od kilku lat są łamliwe i kruche włosy. Od ponad roku nie prostuje, nie susze ani też nie farbuję włosów. Stosuję odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Nawet od kilku miesięcy regularnie używam domowych maseczek. Stosuje też suplementy diety i również zdrowo się odżywiam.Ale niestety stan moich włosów się nie poprawił nadal się łamią .Co mogła bym jeszcze zrobić aby w jakiś sposób się poprawiły? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dotychczas wykonane działania nie przyniosły oczekiwanej poprawy sugeruję dokładniejszą diagnostykę. Powinna Pani zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania w kierunku anemii czy też zaburzeń funkcji tarczycy. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem/trychologiem.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow