Laparoskopia a torbiel czekoladowa

Witam, mam torbiel czekoladowa od poł roku, nie zmienia ona wielkosci, ma 26 mm, nie mam zadnych dolegliwosci, stosowałam tabletki hormonalne i nic to nie dało. Wiec moje pytanie brzmi czy musze koniecznie jechac na laparoskopie czy moge kontrolowac go co miesiac przez pół roku, bo wtedy chce zaczac starac sie o dziecko. Prosze o odpowiedz

Marek Pabian

Witam serdecznie,
może Pani kontrolować torbiel i spokojnie zacząć starania o dziecko.Ciąża działo "leczniczo" i nie ma tu przeciwwskazań by w tą ciążę zajść.