Łaskotanie w gardle a alergia

Witam, na początku powiem ze nie mam żadnej alergii ani astmy. Czasem doskwiera mi "laskotanie" w gardle, pod jabłkiem Adama. Zdarza sie to raz na pół roku, raz na rok i trwa nie tak długo - ok10min ale jest dokuczliwe, martwię sie, kaslanie nie pomaga. Uciążliwe w towarzystwie. Pierwszy raz zdarzyło sie tak jak miałam okolo10 lat, teraz mam 25 i do tej pory to lekceważyłam. Dodam ze to sie pojawia gdy jestem w pełni zdrowa. Walczę z nerwica od roku ale nie wiem czy to ma coś wspólnego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie gardła. W celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości warto udać się na wizytę do specjalisty laryngologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.