Leczenie małopłytkowości u 26-latki

Witam.Leczę się na małopłytkowość już 5lat i miesiąc temu w badaniu krwi płytki spadły do 43 tys,a tydzień temu powtórzyłam badanie i wzrosły do 51tysZazwyczaj utrzymywały się w granicach 68 tys..Czy ta liczba płytek jest niebezpieczna dla życia?Czy są jakieś leki lub sposoby domowe na zwiększenie liczby płytek krwi?Pozdrawiam.

Taka ilośc płytek krwi jest bezpieczna. Dolegliwości czyli siniaki, wybroczyny czy niewielkie krwawienia pojawiają się przy spadkach poniżej 30 tys. Zdarza się tez, ze poziom płytek spada poniżej 5000 i tez można normalnie funkcjonować. Nie bać się, badać i meldować lekarzowi o ewentualnych objawach. Niestety nie ma żadnych domowych środków, które mogłyby pomóc.