CO oznaczają wyniki badania krwi u 32-latki?

Witam, chciałabym zapytać o moje wyniki badania krwi. Dokładnie chodzi mi o podwyższone P-LCR 41,3( norma 6-24), pdw 15,5 ( norma 6-12), mpv 12,2 ( norma 8-12 ) oraz liczba monocytów 0,82 ( norma 0,20- 0,80 ), pozostałe wyniki w normie.

Lek. Paweł Szadkowski

Choć norma badania P-LCR wynosi w Pani laboratorium do 24% dużych płytek krwi, ale uważa się, że dopuszczalne są wahania od 13 do 43%. Jeżeli pozostałe wyniki są w normie, podwyższony wynik badania P-LCR nie ma większego znaczenia. Podwyżsone MPV może oznaczać małopłytkowość, np. pierwotną małopłytkowość immunologiczną, czy zakrzepową plamicę, ale nie podała Pani wyniku płytek, więc pewnie są w normie. Właściwie dopóki liczba płytek jest w normie, takie odchylenia od normy nie stanowią powodu do niepokoju. Odchylenie w liczbie monocytów jest bez znaczenia.