Wyniki morfologii przy niedoczynności tarczycy

Witam Ostatnio robiłam kontrolne badania TSH bo choruje na niedoczynność, zrobiłam dodatkowo morfologię krwi i trochę niepokoją mnie wyniki. PDW 19,1fl norma od 9-17 MPV 13,3fl norma od 9-13 P-LCR 53,5% norma od 13-43 neutrofile 1,69 norma od 2,50-7 eozynofile-0,05 norma 0,10-0,50 monocyty 13,3 norma 4-12 Martwię się trochę, czy to może być białaczka ? Proszę o szybką odpowiedź

Witam!
Pani wynik nie jest charakterystyczny białaczki. Istotnie odbiegającą od normy wartością jest liczba neutrofilów - są to krwinki białe odpowiedzialne za odporność. Może to być przejściowy spadek, proponuję jednak wykonać kontrolną morfologię z rozmazem manualnym (ręcznym) za 3-4 tyg. Podwyższone P-LCR, MPV i PDW w sytuacji, gdy pozostałe wyniki są prawidłowe, nie ma istotnego znaczenia klinicznego