Leczenie przeziębienia przy Kontracepcie

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept od roku, pierwszy raz od tego czasu zachorowałam, lekarz przepisał mi ibuprom, neo angin, azitrolek, flegaminę i calcium C. Czy te środki mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Jeśli tak, to które z nich mają największy wpływ a które są bezpieczne do stosowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe leki oprócz aztroleku nie wpływają na antykoncepcję. Azitrolek może ją obniżać, choć nie zaleca się dodatkowych metod antykoncepcji. Dla pewności proponuję stosować niehormonalne dodatkowe metody antykoncepcji.