Czy witamina C wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, przez 3 miesiące przyjmowałam witaminę C w dawce 1000mg na dobę ze względu na obniżoną odporność. Przeczytałam, że wpływa ona na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych - przy gwałtownym odstawieniu może nastąpić spadek estrogenu we krwi i dojść do owulacji. Czy jeśli od odstawienia witaminy C minął miesiąc i zaczęłam już nowe opakowanie tabletek, wszystko wróciło już do normy i nie muszę dodatkowo się zabezpieczać? Istnieje możliwość, że teraz tabletki są za słabe i będę mieć owulację?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje dla pewności oznnacyc poziom beta hcg. Sadze ze po takim czasie nie powinno być obniżonej skuteczności tabletek proszę jednak pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji