Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie trądziku farmakologicznie

Witam. Mam ogromny problem.Z trądzikiem borykam się od dobrych kilku lat, brałam zineryt,brevoxyl, effaclar duo, tetracyclinum w tabletkach i wiele wiele innych, nawet axotret przez rok, po czym cera była ładna, a po upływie roku znowu mam całą twarz obsypaną. Proszę o radę co mam robić, bo nic mi nie pomaga. Pieniądze są wyrzucane w błoto, a mój organizm jest cały czas na tabletkach,antybiotykach..
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Makijaż biznesowy - podkład

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba kobiety. Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż biznesowy, zapoznaj się z filmem instruktażowym. To wcale nie musi być trudne.

Należy ustalić przyczynę uporczywego trądziku, który ciągle nawraca, mimo stosowanych kuracji. Czy występują u Pani inne objawy, jak nadmierne owłosienie (szczególnie w okolicy brzucha, górnej wargi), zaburzenia miesiączkowania, szybko przetłuszczające się włosy? Być może jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. W tym celu warto skonsultować się z endokrynologiem, który po zebraniu wywiadu i zleceniu odpowiednich badań może dobrać skuteczne leczenie przyczynowe.

Dermatolog i alergolog. Prowadzi prywatny gabinet lekarski oraz pracuje w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.
0

Tradzik jest przewlekla zapalną choroba skóry, ma rózny przebieg u różnych osób.
Niestety czasem zdarzaja się nawroty nawet po zastsowaniu pochodnych witaminy A.
Być może trzeba bedzie powtórzyć kurację izotretynoina w Pani wypadku. Być może zastosować peelingi medyczne. Na pewno powinna się Pani zgłosić do lekarza, który skórę oceni i poprowadzi dalszy etap leczenia.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych oraz laser w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy