Leki okulistyczne pozwalające ochronić oko przed wysuszeniem w przypadku braku powieki

Witam, moja Babcia została ostatnio potrącona czego efektem jest m. in. pęknięty oczodół i zdarta cała powierzchnia górnej powieki oka. Czy jest ktokolwiek w stanie podać adres albo wskazać osobę specjalizującą się w rekonstrukcji całej powieki (aby w razie ocalenia oka możliwe było przywrócenie możliwości ruchowych powieki tj mrugania). Ponadto czy nie istnieją leki okulistyczne pozwalające ochronić oko przed wysuszeniem w przypadku braku powieki?

Powieki rekonstruuje każdy chirurg plastyczny .Nie pisze Pani czy jest ta powieka jest czy jej nie ma,zdarcie powierzchni-czyli tylko skóry,naskórka? nieprecyzyjny opis. Jeśli tylko skóry to zostały jeszcze 2 warstwy powieki i nie ma problemu, rekonstrukcja może być robiona za pewien czas,jeśli natomiast nie ma powieki to konieczne jest działanie natychmiastowe,ponieważ rogówka wyschnie. Nawilżanie w przypadku braku powieki nie wystarczy.wykonuje się zabiegi częściowego zaszycia oka,/u okulisty/np u prof. Kęcika/Nie ma leków które pozwolą rogówce bez powieki przetrwać w dobrym stanie przez dłuższy czas. Oczywiście nawilżanie oka Hyabak, Kationorm, Hyal Drop,Corneregel, Solcoseryl, Oculotect,Thealoz itp. plus komora wilgotna na oczodół/oko.Okresowo antybiotyki w maści,jak będzie pielęgniarka stale to oko może wytrzymać parę miesięcy, ale nie ma reguł,grożą infekcje oraz inne skutki wysuszenia powierzchni oka. Pozdrawiam