Lekki wytrzeszcz oczu i opadnięte powieki

Od kilku lat mam lekki wytrzeszcz oczu i opadnięte powieki. Kiedyś stwierdzono u mnie wadę krótkowzroczności która z biegiem lat trochę się pogorszyła. Obecnie mam suche oczy, rzadko mrugam, pod wpływem zmiany pogody jest gorzej. Oczy pieką , czuję dyskomfort. Dużo korzystam z komputera i czytam książki. Czy wytrzeszcz ten może być z różnych powodów ? Mam też zaburzenia hormonalne.

Witam. Słusznie Pani podejrzewa zaburzenia hormonalne. Należy kontrolować poziom TSH,od którego zależy praca tarczycy i wytrzeszcz, Suchośc w oczach nalezy koniecznie leczyć szucznymi łzami np Hyabak, Hyal-drop, HyloComod , Systane Ultra itp bez konserwantów. W okerach zaostrzenia objawów stosujemy kropelki ze sterydami np Flucon 2x PLO pzrez 2 tyg. Pozdrawiam