Lekka opuchlizna po uderzeniu palcem o łóżko

Witam . Uderzyłam się dzisiaj o łóżko małym palcem u nogi . Uderzenie było dość mocne przez kilka minut nie mogłam ruszyć palcem . Teraz boli mnie , najbardziej przy chodzeniu . Palec jest lekko spuchnięty. Co mogło się stać ? Czy to coś poważnego ? Pozdrawiam

Witam serdecznie
Jeśli ból będzie się utrzymywał dłużej niż 4 dni radziła bym zrobić prześwietlenie, gdyż mogło dojść do złamania paliczka. W zależności od siły uderzenie może być to tylko silne zbicie i dlatego boli przy poruszaniu to normalne , opuchlizna również występuje przy silnych stłuczeniach. Tak jak w powyższej odpowiedzi polecam zimne okłady i odczekanie kilka dni najprawdopodobniej jeśli to nie jest złamanie palec dojdzie do siebie.
Pozdrawiam