czy ból palca po uderzeniu to stłuczenie?

Uderzyłam się bardzo mocno w mały palec na nodze. Boli przy staniu, palcem mogę ruszać bardzo delikatnie. Lekka opuchlizna, kolor czerwony. Czy to cos groźnego? Czy zwykłe obicie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Trudno to ocenić bez obejrzenia zmiany, raczej stłuczenie. Jesli nie będzie poprawy po kilku dniach, wskazana kontrola u lekarza rodzinnego. Do tej pory zimne okłady , maść przeciwobrzekowa , oszczędzanie kończyny.
Pozdrawiam