Ból palca po kontuzji gry w piłkę

Podczas gry w koszykówkę uderzyłem się w mały palec prawej dłoni. Uderzyłem o piłkę. Później mi spuchł, ale nie czułem żeby był złamany albo skręcony. Może się mylę. Teraz palec wygląda normalnie tylko boli przy niektórych ruchach. Może to coś z nerwami. Proszę o odpowiedź.

Raczej skręcony czyli naderwanie staw miedzypaliczkowy, jeśli sie prostuje całkowicie na końcu i dobrze zgina to zimne okłady i oszczędzanie