Lekki ból prawego jajnika od 8 dni przy tabletkach antykoncepcyjnych. Jaka jest przyczyna?

Witam, mam pytanie - biorę tabletki antykoncpecyjne od 8 miesiecy, byłam tydzień temu u ginekologa, badał mnie, ale nie mówił nic, że mogę mieć powiększony jajnik, a ja myślałam, że to jednorazowy lekki ból, więc nie wspomniałam, że coś boli. Ale ten lekki ból utrzymuję się już 8 dni, nie jest on kłuciem, czy promienującym mocnym bólem, tylko lekkim z prawej strony, stąd myslę, że to jajnik. Dziś, gdy dotknęłam lewego jajnika nic nie bolało, natomiast przy dotknięciu prawego boli. Co to może oznaczać? Ciążę wykluczam, gdyż biorę tabletki regularnie i mój partner nawet nie dochodzi we mnie. Czekam na szybką odpowiedź, dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takim przypadku najlepiej zgłosić się ponownie do ginekologa. Po pierwsze - w celu potwierdzenia, że jest to rzeczywiście ból jajnika, ponieważ w tym obszarze może również lokalizować się ból z innych struktur. W razie potwierdzenia, lekarz wykluczy np. zapalenie przedatków, które nieleczone może prowadzić do wystąpienia powikłań, np. trudności w zajściu w ciążę, zespół bolesności miednicy małej.

Serdecznie pozdrawiam!