Lekko zaczerwienione łuki podniebienne, opuchnięta szyja i biały nalot na języku a leczenie trzech zębów

Witam, Na początku miesiąca zauważyłam, że mam na lewym migdałku jakby narośl, zachodzącą na łuk podniebienny. Dziś byłam u stomatologa i miałam leczone trzy zęby po stronie tego migdałka. Pani stomatolog stwierdziła, że mam lekko zaczerwienione łuki podniebienne i nieznacznie opuchniętą szyję. Pojawia się też biały nalot na języku. Nie palę papierosów i nie piję alkoholu. Czy to może być od tych zębów? Pozdrawiam

Nalot białawy na języku może być spowodowany też infekcją grzybiczą. Leczenie stomatologiczne szczególnie z zastosowaniem ślinociągu i ssaka bardzo wysusza śluzówkę jamy ustnej i gardła, stąd mogło dość do nasilenia wcześniej występujących objawów i zaostrzenia procesu chorobowego.