Liczne bakterie w moczu a swędzenie miejsc intymnych

Dobry wieczór~! badanie moczu wykazało bardzo liczne bakterie. Wkładam do majtek wkładkę higieniczną codziennie. Po całym dniu wkładka ma bardzo nieprzyjemny zapach a kropelki moczu na wkładce są swędzące bardzo. Moje pytanie jakie wykonać badanie aby wykryć jakie to są bakterie i jak je leczyć. Mam 69 lat. Z poważaniem

Szanowna Pani,
Powinna Pani wykonać posiew moczu. Aby badanie było adekwatne bardzo ważne jest przygotowanie, transport moczu i bezpośrednie wykonanie badania.
Proszę w aptece kupić jałowy kubek do badania moczu, następnego dnia rano po toalecie miejsc intymnych (woda z mydłem, nie wycierać ręcznikiem ) oddać mocz do tego kubeczka. Należy trochę moczy wysikać do toalety, następnie trochę do kubeczka i resztę moczu do toalety. Jest to pobranie z tzw środkowego strumienia. Badanie najlepiej samej zanieść do zakładu mikrobiologii, gdzie od razu wykona laborantka stosowne badania. Wynik będzie po kilku dniach. Będzie tez antybiogram, czyli wrażliwość bakterii na antybiotyki.
pozdrawiam,