Liczne bakterie w moczu w 16-tygodniu ciąży

Witam, jestem w 16 tyg ciąży. Badanie moczu wykazały, że poziom ph jest na poziomie 8. Natomiast Weryfikacja mikroskopowa osadu moczu: Nabłonki płaskie: poj w prep. Nabłonki okrągłe: poj w preparacie Leukocyty: 0-1 wpw Bakterie: liczne Składniki mineralne: liczne fosforany bezpost. Lekarz powiedział, że odchylenia nie są istotne, natomiast niepokoją mnie liczne bakterie w moczu.

Aleksander Ropielewski

Wykonałbym posiew moczu i zastosował ewentualnie leczenie zgodnie z jego wynikiem. Nie można lekceważyć zakażenia układu mocozwego u kobiety ciężarnej ponieważ moze ono zagrażać dobru ciąży i mają zwiększone ryzyko nawrotu niż u nieciężarnych.