Liczne guzki na tylnej ścianie gardła, kamienie migdałkowe i wysunięta nagłośnia

Witam, martwią mnie liczne guzki na tylnej ścianie gardła, coraz bardziej powiększające się "dziury" w migdałach- kamienie migdałkowe, które musze usuwać co ok. 5 dni są coraz większe (migdały również są większe) oraz od ponad 10 miesięcy widocznie wysunięta nagłośnia (nigdy wcześniej wysunięta nie była). Równiez ostatnio pojawiło mi się w dolinie nagłośniowej cos podobnego kamieni migdałkowych. Czy jest tu powód do zmartwień? https://imagizer.imageshack.us/v2/280x373q90/673/wi7W37.jpg

Nie masz żadnych powodów do zmartwień. Po pierwsze nie ma pojęcia kamieni migdałkowych w ostrych stanach zapalnych. To nie są żadne kamienie tylko treść retencyjna w kryptach migdałkowych a jak Ty je nazywasz w dziurach. To jest treść pokarmowa,złuszczone naskórki.bakterie itd. To fermentuje, to czasami brzydko pachnie. Usuń te migdałki i koniec.

Guzki na tylnej ścianie gardła to są grudki chłonne , powiększone w wyniku przewlekłego stanu zapalnego gardła. Najprawdopodobniej w przebiegu zapalenia zatok. spływająca wydzielina podrażnia gardła.

Krypty w migdałkach można zamknąć za pomocą kryptolizy, albo ostatecznie migdałki wyciąć jeśli zabiegi zachowawcze nie przyniosą efektu.