Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Linijny wysięk wzdłuż brzuśca mięśnia brzuchatego łydki

Niepełne zerwanie ACL. Sygnal i struktura więzadła całkowicie zatarte. Rozległy obrzęk tkanek w jego przebiegu. Łukowaty zarys PCL wskazuje na niestabilność stawu kolanowego. Uszkodzenie I stopnia TCL i LCL. Stłuczenie szpiku kłykci k. udowej i piszczelowej oraz szczytu rzepki. Linijny wysięk wzdłuż brzuśca mięśnia brzuchatego łydki. Ognisko zmian przeciążeniowych szpiku w polu przyczepu piszczelowego ACL. Wysięk w kaletce nadrzepkowej i zachyłkach bocznych grubości do 18mm. czy to poważne ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Na podstawie samego opisu badania zalecić mogę jedynie kontakt z ortopedą. Stan jest poważny (grozi trwałą utratą sprawności kolana) i może wymagać leczenia operacyjnego.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy