Linijny wysięk wzdłuż brzuśca mięśnia brzuchatego łydki

Niepełne zerwanie ACL. Sygnal i struktura więzadła całkowicie zatarte. Rozległy obrzęk tkanek w jego przebiegu. Łukowaty zarys PCL wskazuje na niestabilność stawu kolanowego. Uszkodzenie I stopnia TCL i LCL. Stłuczenie szpiku kłykci k. udowej i piszczelowej oraz szczytu rzepki. Linijny wysięk wzdłuż brzuśca mięśnia brzuchatego łydki. Ognisko zmian przeciążeniowych szpiku w polu przyczepu piszczelowego ACL. Wysięk w kaletce nadrzepkowej i zachyłkach bocznych grubości do 18mm. czy to poważne ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na podstawie samego opisu badania zalecić mogę jedynie kontakt z ortopedą. Stan jest poważny (grozi trwałą utratą sprawności kolana) i może wymagać leczenia operacyjnego.