Liszaj twardzinowy zanikowy sromu w wyniku wycinka sromu

W WYNIKU WYCINKA SROMU OTRZYMALAM NASTEPUJACY WYNIK LISZAJ TWARDZINOWY ZANIKOWY SROMU PROSZE O INTERPRETACJE WYNIKU

Witam serdecznie.
Liszaj twardzinowy zanikowy sromu jest chorobą polegającą na początkowym pogrubieniu i stwardnieniu skóry sromu (czemu może towarzyszyć ból i swędzenie). W miarę upływu czasu trwania choroby dochodzi do scieńczenia i wygładzenia skóry sromu. W leczeniu stosuje się maści z estrogenami, witaminą A lub kortykosteroidami.