Liszaj twardzinowy na żołędzi i napletku

Mam liszaj twardzinowy na zoledzi i napletku czy moze on spowodowac jakis nowotwor? Boli mnie zoladz przy dotyku tam gdzie mam te plamy czerwone u nich ludzi na forum nie zauwazylem tych objawow martwia mnie one strasznie.

Witam! Liszajowi twardzinowemu narządów płciowych jak najbardziej towarzyszyć może ból i swędzenie okolic intymnych. Obecnie uważa się, że liszaj nie predysponuje do powstania nowotworu. W łagodzeniu bólu mogą pomóc maści z wit.A i kortykosteroidami. Proszę również pozostać pod okresową opieką dermatologa.