Lordoza odcinka lędźwiowego, osteofitoza a bolesność stawów biodrowych
Witam! Ból stawów biodrowych podczas chodzenia i w spoczynku. RTG- pogłębiona lordoza odcinka lędźwiowego.Osteofitoza na przednich krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych L2,L3,L5.Staw Baastrupa na poziomie L4/L5.Skąpa osteofitoza na górno-bocznych krawędziach panewek stawów biodrowych.Szpara stawu biodrowego prawego w odcinku przyśrodkowo-dolnym przewężona.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jeśli dodatkowo odczuwa Pani dolegliwości bólowe stawów biodrowych konieczne jest także wykonanie RTG bioder. Proszę udać się do specjalisty ortopedy, który pokieruje dalszym postępowaniem.