Lorista a wysokie ciśnienie

Witam serdecznie. Mam nadciśnienie tętnicze. Biorę każdego ranka jedną tabletkę Lorista 50 miligramów, który przepisał mi mój lekarz. Zdarzyło mi się pod wpływem stresu, że miałam skoki ciśnienia na przykład wczoraj 164/110. Czy wtedy mogę wziąć kolejną tabletkę czy lepiej wtedy pić herbatki ziołowe i naturalne leki obniżające ciśnienie? Krótko mówiąc, czy jak się gorzej poczuje to mogę zwiększyć dawkę czy jest to stanowczo zabronione? Czy Lorista ma jakieś skutki uboczne, o których nie ma w ulotce? Czy wpływa jakoś negatywnie na inne części ciała? A w ogóle czy Lorista ma jakieś zamienniki, albo coś co mozna dołożyć właśnie jak się zdenerwuje i to ciśnienie mi skoczy. Czy od razu do szpitala albo lekarza powinnam jechać? Będę bardzo szczęśliwa jak mi ktoś powie coś mądrego na ten temat. Dziękuję i pozdrawiam.

witam,
może Pani przyjąć dodatkową tabletkę w razie takiej sytuacji, aczkolwiek proponowałabym aby lekarz prowadzący przepisał Pani lek "doraźny" w tego tyou sytuacjach.