Łuszczyca i zmiany skórne na dłoniach

Borykam się ze zmianami skórnymi na dłoniach, w dwóch miejscach - są to dwa punkty o wielkości około 3cm, które nieprzerwanie od 2 lat wyglądają jak łuszczyca. Skóra jest twarda i zaczerwieniona, często swędzi i kruszy się .Ukojenie daje nawilżanie,lecz to krótkotrwały efekt.Zmiany nie występują na innych partiach ciała poza tymi dwoma punktami.Są to zewnętrzne części dłoni.Nie palę,zdrowo się odżywiam i mocno dbam o higienę,a mimo to, nie pomagają żadne środki.Proszę o wsparcie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany, podczas bezpośredniej wizyty powinien ocenić specjalista dermatolog. Umożliwi to postawienie właściwej diagnozy oraz wdrożenie leczenia.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.