Luźne stolce 14-miesięcznego dziecka

Witam . Mam taki problem. Mój 14 -miesięczny synek od około dwóch tygodni robi bardzo luźne kupki. Są one bardzo wodniste , jednak nie zawierają śluzu ani krwi. Nasza Pani doktor stwierdziła ,że synkowi wychodzą zęby i nic takiego się nie dzieje, kazała podać SMECTĘ i na tym się skończyło, ale to nie pomaga. Co prawda nie robi ich tak często ,bo raz lub dwa razy dziennie, czasem tylko zdarzy się ze tych kupek jest więcej od 3 do 5 na dobę. Proszę o jakąś radę w tej sprawie.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

Częstość wyprózniania jest zależna indywidualnie, za normę przyjmuję się od 2 razy na dzień do raz na 2 dni ( część osób uważa że raz na 3 dni jeżeli nie ma sluzu i krwi też jest w porządku). Dziecko cały czas dostaje nowe pokarmy a jego układ trawienny się przystosowuje do nich.
Jeżeli pediatra twierdzi że jest w porządku to pewnie tak jest proszę się nie martwić.

Pozdrawiam