Łyżeczkowanie po porodzie a wymaz z szyjki

Witam jestem po zabiegu łyżeczkowania po porodzie. Za nim trafiłam do szpitala na zabieg lekarz ginekolog pobrał wymaz z kanału szyjki macicy o to identyfikacje ESCHERICHIA COLI -178 . STREPTOCOCCUS AGALACTIAE GBS E 81 - 538 Czy to oznacza że w moim organizmie wystąpiło zakażenie ?

Te drobnoustroje ma wiele osób w pochwie, tak więc nie należy zbytnio się ekscytować. To nie skrobanie jest przyczyną, ale zmiana warunków anatomicznych po porodzie. Jest o wiele lepsze "wejście" dla bakterii. Zgodnie z antybiogramem należy leczyć i jest szansa na powrów do właściwej bioocenozy w pochwie.