Mała ilość wód płodowych a cukrzyca ciążowa

Witam! Jestem w 35tg, mam cukrzycę ciąż., insulina przed posiłkiem (dawki: 4,4,2). Dziś lekarz gin. stwierdził u mnie za mało wód płodowych (do tej pory nic takiego nie mówił). Z uwagi na cukrzycę analizowałam wielkość Maleństwa i zawsze było "książkowo". Wyliczony termin mam na 10.02.2015r. z USG wychodził 7.02.2015r. Moja waga od początku ciąży wzrosła o ok. 3 kg (dieta). Mam skierowanie do szpitala. Czy ilość wód płodowych w moim przypadku może mieć związek z cukrzycą? Marta

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, przyczyn może byc wiele, w tym rownież cukrzyca. Prosze regularnie wykonywać badania USG i pozostawać w kontakcie z ginekologiem. Pozdrawiam