Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 13 lat - czy penis mi może jeszcze urosnąć?

Witam. Mój członek w czasie erekcji ma około 13 cm, a w czasie spoczynku 3-4 cm. No i nie jest to zbyt rewelacyjny wynik. Czytałem, że rozmiar członka zależy od genów. Porównując to co widzę, czyli jak widzę ojca lub brata w samych slipach to widzę, że zbyt nie mają się czego powstydzić, a u mnie prawie nic nie widać. Mam prawie 18 lat. I jestem trochę skrepowany gdy np. przebieramy się po wf z kolegami. I pytanie moje dotyczy tego, czy penis mi może jeszcze urosnąć? Jeśli tak to co spowodowało u mnie tak późny etap wzrostu członka? Albo dlaczego mam dużo mniejszego niż ojciec czy brat? Pozdrawiam    
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam.

Nie jest wykluczone, że wynik jaki podajesz jest wynikiem przyjęcia błędnej metody pomiaru. Członek powinien być bowiem mierzony od jego nasady. Mimo tego, wspomniany rozmiar prącia w stanie erekcji mieści się w przyjętej powszechnie normie i nie stanowi powodu do zmartwienia.
Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości budowy prącia, wskazana jest konsultacja ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam
 

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy