Złe samopoczucie, zawroty głowy i dreszcze

Mam 30 lat, dwójkę dzieci, nie choruję na żadne wady wrodzone. Od kilku dni czuję się bardzo zmęczona, mam bóle mięśni, bóle i zawroty głowy, dreszcze i nagle uderzenia gorąca. Tętno spoczynkowe wynosi 90. Wyraźnie czuję jak pulsuje mi głowa w rytm bicia serca, czuję kołatanie serca i śpię bardzo niespokojnie. Czuję mocny ucisk w szyi. Lekarz stwierdził infekcję(!?). Nie czuję bólu gardła, ale stwierdził, że jednak mam tam infekcję i kazał stosować naprzemiennie panadol i nurofen co 3 godz. przez tydzień. Mieszkam w Anglii, a tu lek na wszystko. Moje tłumaczenie, że objawy, które mam nie przypominają żadnych innych, które miałam w przeszłości nie pomogły. Jednak nie widzę absolutnie żadnej poprawy i naprawdę czuję się fatalnie. Powinnam zaufać lekarzowi czy interweniować. Nie wiem czy to też ma związek, ale od kilku tygodni w emocjonalnych chwilach moje widzenie sie zamazuje. Trochę mnie to przeraża, wystarczy że żartujemy i zaczniemy się śmiać i już zaczyna mi się robić szaro przed oczami. Bardzo proszę o pomoc. Czemu czuję się tak fatalnie? Nie jestem hipochondrykiem, ale opisując moje objawy i diagnozę lekarza tak się czuję. Bardzo proszę o odpowiedź, czy powinnam sie martwić.

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować nadczynność tarczycy. W diagnostyce różnicowej należy wziąć pod uwagę zaburzenia lękowe (nerwica). Proponuję oznaczyć TSH, które jest podstawowym badaniem laboratoryjnym opisującym czynność tarczycy. W przypadku wartość nieprawidłowych wskazana jest konsultacja z endokrynologiem i wykonanie dalszych badań. Po ustaleniu konkretnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. W przypadku prawidłowych wartości TSH proponuję skonsultować problem z internistą, mogą być wskazane takie badania jak: EKG, Holter EKG, morfologia krwi, OB, CRP, badanie ogólne moczu. Podsumowując, w tej chwili nie ma powodów do niepokoju, ale warto oznaczyć TSH. Pozdrawiam serdecznie!