Zgrubienie wzdłuż cewki moczowej

Mam 54 lata. Od kilku tygodni wyczuwam palcami jakieś niewielkie zgrubienia wzdłuż cewki moczowej na dolnej stronie w połowie długości penisa. Są one twarde, nie powodują żadnych trudności w oddawaniu moczu i nie odczuwam bólu. Jedynie lekki ból pojawia się podczas wzwodu. Poza tym członek wygląda i funkcjonuje normalnie. Czy to coś groźnego i co powinienem z tym zrobić?

Witam! Niestety sam opis zmian prącia nie jest wystarczający do ustalenia ich etiologii. Jeżeli nie obserwuje Pan zaczerwienienia, ucieplenia czy bolesności dotykowej to zmiana najprawdopodobniej nie ma podłoża zapalnego. W obecnej sytuacji wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego lub urologa, który obejrzy zmianę. Z Pana opisu najbardziej prawdopodobną przyczyną zgrubienia jest obrzęk limfatyczny, powstający zazwyczaj po intenstywnym stosunku lub nadmiernej masturbacji. Pozdrawiam