Co to za zgrubienie?

Mam 41 lat i od jakiegoś czasu ból w prawej piersi, wyczuwam zgrubienia pod palcami. Urodziłam pięcioro dzieci (najstarszy 22 lata najmłodszy 12 lat). W 2007 roku robiłam mammografię, wynik: piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym z cechami włóknienia. Od tego czasu nic nie robiłam. Boję się iść do lekarza, bo przerażają mnie długie kolejki. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Opis mammografii może wskazywać na schorzenie piersi zwane mastopatią, kiedy w piersiach dochodzi do zwyrodnienia tkanki gruczołowej. Niemniej, konieczna jest wizyta u lekarza. Przez internet nie jestem w stanie stwierdzić, czym są spowodowane wyczuwane przez Panią zgrubienia - konieczne jest badanie lekarskie i w razie wskazań wykonanie dodatkowych badań jak np. USG.

W Pani wieku powinno się wykonywać mammografię co 2 lata, co 6-12 miesięcy odwiedzać ginekooga.

Pozdrawiam serdecznie