Guzek w piersi, interpretacja wyniku USG

Mam 34 lata i w piersi wyczułam guzek. Dostałam taki wynik USG: "Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, tkanka gruczołowa z cechami włóknienia, obecne pojedyncze struktury bezechowe o charakterze torbieli, wiecej w piersi prawej, do ok. 4-5 mm przekroju. W piersi lewej około godz. 4 torbielka przy strukturze prawie bezechowej do ok. 4x3,4mm (torbielka z gęstą treścią? tu?).

W piersi prawej obwodowo około godz. 10 prawie pod skórą nieregularna struktura niższej echogenności, wydaje się gładko odgraniczona, nieco niehomogenna, wielkości do ok. 13x13x17mm. Do weryfikacji BACC".

Bardzo proszę o interpretację tego wyniku.

Witam serdecznie,

Ze względu na to, że na podstawie USG trudno jest na 100% stwierdzić jaki ma charakter opisywany guzek, konieczna jest dalsza diagnostyka, czyli biopsja cienkoigłowa guza. Na tej podstawie lekarz zdecyduje, czy zmianę będzie można zostawić do obserwacji czy też usunąć.

Poza tym obraz piersi w USG wskazuje na częstą u kobiet w Pani wieku mastopatię, czyli zwyrodnienie tkanki piersi. Więcej o tym schorzeniu w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-mastopatia

Pozdrawiam serdecznie