Gruczolakowłókniak piersi w wyniku badania USG

Bardzo proszę o interpretację wyniku USG: "Wiek 47 lata, typ utkania: gruczołowo-tłuszczowe. Zmiany ogniskowe - pierś lewa: w kwadracie górnym wewnętrznym dobrze odgraniczona zmiana echoniejednorodna o średnicy 13 mm - podejrzenie gruczolakowłókniaka. Zmiany ogniskowe - pierś prawa: na granicy kwadratów wewnętrznych zmiana ogniskowa dość dobrze odgraniczona, echoniejednorodna o wymiarach 24 x 22 x 16 mm, być może gruczolakowłókniak. Węzły pachowe prawostronne i lewostronne nie powiększone, skóra bez zmian." Teraz czekam na mammografię a następnie biopsję ze zmian.

Wynik badania USG piersi świadczy raczej o występowaniu łagodnych zmian typu, tak jak w opisie, gruczolakowłókniaka. Są to zmiany niegroźne i łagodne, ale z uwagi na swoją wielkość powyżej 1 cm średnicy radziłbym zweryfikować je chirurgicznie. Oczywiście należy jeszcze wykonać mammografię z uwagi na budowę piersi i wiek oraz biopsję cienkoigłową, ale zapewne będzie konieczne wycięcie zmian i zweryfikowanie ich histopatologiczne. Mammografia czy też biopsja cienkoigłowa nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi, co to są za zmiany tylko badanie całościowe wyciętych zmian guzowatych. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym.