Guzek w lewej piersi i wynik USG

mam guzka w lewej piersi robiłam usg piersi z przewagą gruczołowego . w piersi na godz 10 , obwodowoobecna owalna, hipoechogenna dobrze odgraniczona zmiana ogniskowawlk.ok.10x8mm-fa?pierś prawabez uchwytnych zmian ogniskowychw bad usg proponije bacc . czy to może byc cos poważnego

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana, tak jak zasugerował specjalista radiolog, to najpewniej FA czyli fibroadenoma - gruczolakowłókniak. Tak jak napisano w wyniku w celu potwierdzenia wyniku wskazane jest wykonanie biopsji. Sugeruję konsultację ze specjalistą chirurgiem onkologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.