Wynik badania piersi i nieunaczyniona zmiana hypoechogeniczna

Witam. Proszę o interpretacje; W lewej piersi na godz 12 widoczna jest nieunaczyniona zmiana hypoechogeniczna o gladkich zarysach o wym. Ok 14x4x13mm. Mogąca odpowiadać FA do rozważenia BACC. Poza tym zmian ogniskowych litych i torbielowatych nie uwidoczniono. Przewody gruczołowe nieposzerzone. Doły pachwowe obustronie bez zmian patologicznychpatologicznych. Komentarz: Birads usg . Lat 25. Poprzednie USG robione w kwietniu zeszłego roku żadnych zmian nie było.

Witam , badanie sugeruje obecność FibroAdenoma , czyli gruczolakowłókniak - zmiana łagodna. Sugerowane jest jednak wykonanie badania - biopsji aspiracyjnej (igłą) i radze to wykona. Może to zrobić ginekolog , chirurg onkolog lub lekarz wykonujacy badania usg - robi to wtedy ew. pod kontrola usg , pozdrawiam , zż