Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam pytanie w sprawie wyniku badania usg piersi prawej

Opis wyniku badania: W piersi prawej na godz. 12 widoczna niejednorodnie hypoechogenicza zmiana ogniskowa13x9 mm o wyraźnych granicach – fibroadenoma? Poza tym piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej, bez zmian ogniskowych litych podejrzanych i torbielowatych. Przewody wprowadzające nienowiększone. W obu dolach pachowych nie uwidoczniono nieprawidłowych węzłów chłonnych. Wskazanie wykonanie badania BACC.

ponad rok temu

Metody określania statusu receptorów HER2

Witam serdecznie,

Fibroadenoma oznacza gruczolakowłókniaka, o którym dość często jest mowa na łamach naszego serwisu z racji dużej częstości występowania. Jest to guz łagodny, który powstaje w wyniku zaburzeń równowagi hormonalnej w organizmie. Jeżeli guz jest niewielki, wystarczy go obserwować. Oczywiście na początku wskazane jest wykonanie biopsji (BACC), aby potwierdzić rozpoznanie. Potem kontrolne badania USG co 6 miesięcy. Jeżeli guz się będzie powiększał, wskazane jest wycięcie. Interwencja chirurgiczna wskazana jest także w przypadku, kiedy guz stałby się wyczuwalny w badaniu palpacyjnym.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy