Mam białaczkę czy zakrzepicę?

Mam 22 lata. Jestem kobietą - pracuję i studiuję. Od 8 kwietnia odczuwam ból łydki w lewej nodze podobny do skurczy, noga jest "ciężka", boli tak dziwnie przy chodzeniu, ale bez puchnięcia i bez widocznych żył. Czuję się zmęczona, senna, nie mam na nic ochoty, ale nie mam gorączki. Zażywam tabletki antykoncepcyjne Y*** od 10 miesięcy. Od 3 lat mam obniżoną ilość płytek około 120-140 waha się zawsze ich ilość. Jednak ostatnio doszło jeszcze obniżenie poziomu WBC (w styczniu badanie wykazało 3,9). Po konsultacji z ginekologiem 13 kwietnia zalecił dokończenie opakowania i miesięczną przerwę oraz powrót do tabletek. Niestety, strasznie się niepokoję, bo ten ból nie mija, a 21 tabletkę wezmę jutro, tj. 1 maja, i nie wiem, czy konieczne jest robienie tej miesięcznej przerwy. Zrobiłam sobie badania 29 kwietnia, ale nie wiem, czy właściwe, bo bardzo boję się zakrzepicy oraz białaczki, i wyniki są następujące: HCT 39,9; RBC 4,41; HGB 13,4; WBC 3,7; MCV 88; MCHC 34,5; MCH 30,5; RDW-CV 12,8; PLT 127; MPV 10,9; NEUT 1,81; NEUT 48,8%; LYMPH 1,58; LYMPH 42,7%; MONO 0,23; MONO 6,3%; EO 0,07; EO 2,0; BASO 0,01; BASO 0,2. Poziom OB po 1 h wynosił 8. Zrobiłam dodatkowo badania na krzepliwość krwi: APTT 29,9 sek, fibrynogen 326 mg/dl, czas protrombinowy 12,3 sek, wskaźnik protrombinowy 92,7%, INR 0,87. Czy te wyniki powinny mnie niepokoić, zwłaszcza PLT i WBC? Czy oznacza to zakrzepicę albo białaczkę? Czy nie mogę brać antykoncepcji hormonalnej przez ten ból nogi? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Zakrzepica objawia się przeważnie jako bolesność, zaczerwienienie, obrzęk oraz zwiększenie ucieplenia kończyny. Faktycznie do zakrzepicy usposabiają stany zwiększonej krzepliwości, np. ciąża oraz zażywanie leków hormonalnych, ale także podłoże genetyczne. Jedynym sposobem wykluczenia zakrzepicy jest badanie przez chirurga naczyniowego i wykonanie badania Doppler naczyń kończyny. Odnośnie niewielkiego obniżenia poziomu leukocytów oraz płytek wskazana byłaby konsultacja u lekarza hematologa.

Pozdrawiam serdecznie