Proszę o interpretację wyników mojego 14-miesięcznego synka

Mój synek skończył 14 miesięcy i lekarz zlecił rutynową morfologię. Bardzo proszę o interpretację wyników. Hematokryt 35,5%, krwinki czerw. RBC 4,43, hemoglobina HGB 11,9, krwinki białe WBC 8,1, MCV 80, MCHC 33,4, MCH 26,7, RDW-CV 12,8, PLT 174, MPV 9,3, wart. b. NEUT 5,74, %NEUT 70,6, wart.b. LYMPH 1,75, %LYMPH 21,5, wart.b. MONO 0,29, %MONO 3,6, wart.b. EO 0,24, %EO 2,9, wart.b. BASO 0,11, %BASO 1,4.
ponad rok temu

Witam!

Zwraca uwagę obniżona liczba i odsetek limfocytów. Minimalnie podwyższony jest odsetek neutrofilów, ale prawidłowa ich liczba bezwzględna. Nieco za niska dla wieku jest również liczba płytek krwi.

Największy niepokój budzi liczba limfocytów. Konieczna jest wizyta u pediatry, który zbierze dokładny wywiad i zbada dziecko, by niczego nie przeoczyć.

Pozdrawiam