Prośba o interpretacje wyników morfologii krwi

Witam! Robiłem ostatnio badanie krwi i chciałbym prosić o interpretację wyników: WBC 4,4, NEUT% 38,9%, LYMPH% 49,1%, MONO% 10,7%, EO% 0,34%, PDW 22,2%, BASO% 0,973%, RBC 5,71, HGB 17,4 , HCT 50,6 %, MCV 88,6 , MCH 30,5 MPV 9,09.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieprawidłowości dotyczą odsetków poszczególnych frakcji krwinek białych. Obniżone są odsetki neutrofilów oraz eozynofilów, podwyższone natomiast limfocytów i monocytów. Odchylenia w zakresie odsetek nie muszą niepokoić, jeśli prawidłowe są stężenia poszczególnych komórek wyrażone w liczbach bezwzglednych, których tu nie przedstawiono. W tej sytuacji warto wykonać morfologię z rozmazem mikroskopowym, który - jako wykonywany przez człowieka, a nie przez automat - jest dużo dokładniejszy i bardziej wiarygodny.

Pozdrawiam