Proszę o interpretację wyników morfologii krwi dziecka

Moje sześcioletnie dziecko ma następujące wyniki morfologii: rozmaz: neut 32.7%, lymph 51.9%, mono 5.9%, eo 9.3% lub 0.66 (10'3/ul), baso 0.2%; płytki krwi: plt 382, mpv 7.4 (f); wskaźniki czerwonokrwinkowe: mcv 82(f), mchc 32.7 (g/d), mch 26.7(pg), rdw cv 14.5%, hct 36.5%, rbc 4.47 (10'6/ul), hgb 11.9 (g/dl), wbc 7.1 (10'3/ul), aso 11 iu/ml, crp 0.4 mg/1.
ponad rok temu

Witam!

W rozmazie nieco podwyższony jest odsetek limfocytów. Podobnie jest w przypadku eozynofilów, jednak ich stężenie wyrażone w liczbach bezwzglednych jest prawidłowe. Nie podano takiego stężenia dla pozostałych frakcji krwinek białych w rozmazie, prawdopodobnie wartości te znajdują się na wydruku wyniku. Warto więc pokazać je lekarzowi.

CRP - jeśli wynik to 0,4 mg/dl, to jest on najprawdopodobniej prawidłowy, choć wartości referencyjne zależą tu od metody oznaczania i powinny być podane na wydruku wyniku.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam