Proszę o interpretację wyników badania krwi - morfologia, glukoza, CRP

Proszę o interpretację wyników badania krwi mojego męża. Ma 58 lat. WBC 6,70 K/uL, RBC 4,24 M/uL, HGB 14,10 g/dl, HCT 39,60 %, MCV 93,60 fl, MCH 33,30 pg, MCHC 35,60 g/dl, RDW 12,90 %, PLT 213,00 K/uL, MPV 9,51 fl, NEU% 66,40, %N LYM% 17,90 %L, MONO% 12,60 %M, EOS 2,47 %E, BASO% 0,66 %E, ASO w surowicy 54,40 IU/ml, CRP w surowicy 10,60 mg/l, glukoza w surowicy 101,85 mg/dL, OB 14 mm/h. Mąż szybko się męczy i poci, skarży się na złe samopoczucie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi jest prawidłowy. Nieznacznie obniżony jest odsetek limfocytów wśród krwinek białych - najważniejsze jednak, że bezwzględna ich liczba (ok. 1200 w mikrolitrze krwi) jest prawidłowa. Ze względu na opisywane dolegliwości męża, warto byłoby wykonać dodatkowo rozmaz ręczny krwi.

Wartości OB i ASO również mieszczą się w granicach normy.

Nieco podwyższone jest stężenie glukozy. Najprawdopodobniej lekarz zleci mężowi wykonanie testu doustnego obciążenia glukozą w celu wykluczenia bądź potwierdzenia cukrzycy.

Niepokojące jest stężenie CRP, które wskazuje na istnienie stanu zapalnego.

Mąż powinien zgłosić się z wynikami do lekarza rodzinnego, który na podstawie zebranych wywiadów i wyniku badania fizykalnego zleci dalsze badania, celem wyjaśnienia przyczyn opisywanych dolegliwości.

Pozdrawiam.