PROSZĘ O INTERPRETACJĘ BADAŃ KRWI MOJEGO 6,5-LETNIEGO SYNA

NEUT% 31,20, LYM% 55,50, MONO 8,90, EOS% 3,20, BASO% 1,20, WBC 5,86, A W CZERWONYCH KRWINKACH RBC 4,81, HGB 12,90, HCT 37,50%,MCV 78,00, MCH 26,80, PG ???, MCHC 34,4, RDW-SD 38,30, RDW-CV 13,60. BADANIA ZROBIONE W ANGLII W POLSKIM LABORATORIUM. MARTWIMY SIĘ O TE 55,5% lym. PISZE PANI CZĘSTO O NORMIE WYRAŻONEJ LICZBĄ BEZWZGLEDNĄ LiMFOCYTÓW. JAK JEST W TYM PRZYPADKU I CZY JEST COŚ NIEPOKOJĄCEGO? BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ODPOWIEDŹ. SEBASTIAN sibi26@tlen.pl
ponad rok temu

Witam!

Parametry czerwonokrwinkowe są prawidłowe dla wieku i płci.

Całkowite stężenie krwinek białych(WBC) jest również prawidłowe. Jednak istnieją odchylenia w zakresie odsetków ich poszczególnych frakcji. Podwyższony jest odsetek limfocytów i monocytów, a obniżony neutrofilów. Nie musi być to niepokojące, gdyż syn jest w wieku, w którym następuje odwrócenie stosunku neutrofilów do limfocytów z występujacego u dzieci na występujacy u dorosłych. Jest to więc okres przejściowy, gdzie możliwe są oba warianty. Z drugiej strony nie można być pewnym, czy jest on w danym przypadku prawidłowy. Dlatego tak ważne jest stężenie wyrażone w liczbach bezwzglednych, którego, niestety, nie wykonano. Warto o to poprosić, jak również o wykonanie rozmazu mikroskopowego (recznego), by niczego nie przeoczyć.

Pozdrawiam