Proszę o interpretację wyników krwi (morfologia, 8 parametrów) 2-letniej dziewczynki

WBC 9,1, RBC 4,17, HGB 11,4, HCT 35,1, MCV 84, MCHC 32,6, MCH 27,4, RDW 15,4, PLT 298, MPV 9,6, NEUT 1,86, NEUT% 20,5, LYMPH 6,33, LYMPH% 69,7, MONO 0,50, MONO% 5,5, EO 0,21, EO% 2,3, BASO 0,18, BASO% 2,0, LIC 0,09, LIC% 1,1. ROZMAZ RĘCZNY: SEGMENTY 20, LIMFOCYTY 80. Córka około miesiąc przed badaniami przeszła zapalenie jamy ustnej. Na badania skierowana z powodu bólu nóżki. Dziękuj .
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niewielkie odchylenia występują jedynie w zakresie odsetków limfocytów i granulocytów segmentowanych. Odsetek tych pierwszych jest nieco podwyższony, a tych drugich nieznacznie obniżony. Jednak odchylenia są niewielkie. Mogą mieć związek z przebytym lub obecnym stanem zapalnym. Najistotniejsze są stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych, a te w przypadku obu rodzajów komórek są prawidłowe.

Pozdrawiam