Mam nieregularne okresy, wcześniej pękła nam prezerwatywa - czy jestem w ciąży?

Ostatni okres dostałam 29 grudnia. Dziś jest 4 stycznia, a okresu jeszcze nie mam. Z moich wyliczeń wynika, że owulację miałam bardzo późno, bo około 26 stycznia. Cykle mam nieregularne.
Kochałam się z chłopakiem 21 stycznia, pękła nam prezerwatywa, ale nie było wytrysku. Potem kochaliśmy się 29., ale nie pękła prezerwatywa i nie było wtrysku. Piersi zaczęły mnie boleć około 27 stycznia tak jak przed każdym okresem.
Kiedy powinnam dostać okres? Czy jest ryzyko, że jestem w ciąży? Czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazanych przez internet sprawdzić, czy jest Pani w ciąży czy nie. Prawdopodobieństwo istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli stosowane były środki antykoncepcyjne.

Warto wiedzieć, że w podczas pettingu również może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na dłoniach, a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Czas przeżycia plemników jest różny w zależności od środowiska w jakim się znajdują - od temperatury i pH.

Aby uzyskać/otrzymać 100% pewności powinno się udać do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można także wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju.

Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, przykłady poniżej: