Masaż szyjki macicy w celu przyspieszenia porodu

Witam, jestem w polowie 36 tyg ciazy, dzis na wizycie spytalam mojego ginekologa czy zna metody przyspieszajace porod, odpowiedzial ze owszem, zaproponowal mi po skonczeniu 38 tyg. masaz szyjki macicy, narazie moja szyjka jest wysoko i nic nie wskazuje na szybszy porod, dodam ze to moj drugi porod, zdziwilam sie ze w 38 tyg lekarz moze juz zaproponowac przyspieszenie porodu, czy to bezpieczne w takim okresie ciazy i czy bolesne? nie wiem co robic. prosze o rade.

Aleksander Ropielewski

Nie mam możliwości oceny przebiegu ciąży dlatego trudno jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli lekarz prowadzący ciążę stwierdził celowość masażu szyjki macicy prosze mu zaufać i zastosować się do zaleceń.